Latvijas baletam — 100!

Rīgas balle 2019

Rīgas balle 2019

Rīgā notika grandioza “Rīgas balle 2019 – LATVIJAS BALETAM – 100!”.

 

Tāpat kā iepriekš viens no spilgtākajiem un grandiozākajiem kultūras pasākumiem valstī aicinās viesus pavadīt neaizmirstamu vakaru izsmalcinātajā Melgalvju namā izmeklētu XVIII un XIX gs. skaņdarbu pavadībā.Šogad “Rīgas balle” būs veltīta Latvijas baleta simtgadei, tādēļ līdztekus mazurkai, valsim, polonēzei un kontrdansam balles patronese Natālija Tumševica – Ērgle un viņas komanda “Rīgas balles 2019” mākslinieciskā vadītāja, pedagoga, režisora un horeogrāfa Tāļa Sila vadībā programmā ir iekļāvuši īpašus priekšnesumus, kas ir veltīti baleta izrāžu tematikai.

Rīgas balle 2019 pēc tradīcijas noritēs vienā no viskrāšņākajām un skaistākajām Baltijas ēkām — Melngalvju namā, pašā Latvijas Republikas sirdī, Rīgā. Melngalvju nama bagātīgais interjers palīdzēs radīt 20. gadsimta balles neaizmirstamo atmosfēru.Pasākuma koncertprogrammā piedalīsies Operetes teātra simfoniskais orķestris diriģenta Aivara Lakstīgalas vadībā, džeza orķestris Mirage Laura Amantova vadībā, Latvijas Nacionālās operas un baleta vadošie solisti, kā arī jaunie talanti – talantīgi Latvijas mūziķi, bērnu namu audzēkņi un daudzi citi.

Tradicionāli balli atklās jauno debitantu oficiālais iznāciens un viņu pirmā deja. Debitantu pāri ir īpaši atlasīti Latvijas lielākajās augstskolās un tos sagatavos labākie sarīkojumu deju dejotāji un horeogrāfi. Pēc debitantu uzstāšanās organizatori ar pasākuma partneru atbalstu paziņos par “Rīgas balles 2019. Latvijas baletam – 100!” atklāšanu.

Par cienastu “Rīgas ballē” atbildēs restorāns 36.līnija, savukārt autorkokteiļu pagatavošanas mākslu rādīs kompānija Prike Latvija, bet izsmalcinātus desertus gatavos Desertu Studija. Tāpat kā iepriekš, neatņemama svētku sastāvdaļa būs glāžu piramīda ar šampanieti – šampanieša nama Moët & Chandon simbols, kas iemieso pārpilnību un greznību.

Turklāt balles viesi varēs apmeklēt mākslas galeriju, kurā savus darbus izstādīs talantīgā Latvijas māksliniece Ilze Preisa.

Lai būtu unikāla balles atmosfēra, pasākuma laikā būs jāievēro stingra ģērbšanās etiķete. Vīriešiem noteikti jāparūpējas par melnu fraku, smokingu vai uzvalku ar piemērotu tauriņu! Dāmām etiķete paredz garo vakarkleitu.

“Rīgas balle” ir ikgadējs starptautisks pasākums, kura galvenie mērķi ir klasiskās Eiropas un tradicionālo Latvijas kultūras vērtību atdzimšana, kā arī Rīgas un Latvijas popularizēšana pasaulē.

“Mēs visiem spēkiem atbalstām Latvijas kultūras attīstību un tradīciju saglabāšanu, kā arī atbalstām talantīgus jauniešus. Jau ceturto gadu pēc kārtas mēs rīkojam “Rīgas balli”, popularizējot klasisko mākslu. Svarīgi piebilst, ka tas ir 100% Latvijas produkts, kas reprezentē mūsu valsti kultūras jomā. Mēs gribētu, lai Latvijas vārds skanētu lepni gan valsts iekšienē, gan arī aiz tās robežām, lai pasaulē zinātu, cik talantīgi cilvēki šeit dzīvo. Tāpat mēs ceram, ka mūsu projekts spēs pārliecināt talantīgus cilvēkus nepamest Latviju. Taču mūsu galvenais mērķis – palīdzēt tiem, kam ir mazāk iespēju attīstīt savu talantu. Šoreiz sadarbībā ar mūsu partneriem un viesiem palīdzēsim talantīgiem bērniem, kam ir nepieciešams materiāls atbalsts.” – balles patronese Natālija Tumševica-Ērgle

Latvijas Bērnu Fonda projektu vadītāja Veronika Butāne apstiprināja piedalīšanos “Rīgas balles 2019” labdarības akcijā un pateicās tās organizatoriem:

“Mūsu nevalstiskā organizācija jau vairāk nekā 13 gadus sniedz palīdzību bērniem, tostarp arī viņu talantu attīstīšanai. Mēs esam pateicīgi par iespēju būt daļa no projekta “Rīgas balle” un ļoti novērtējam to, ka jūs redzat vajadzību atbalstīt talantīgus bērnus. Jo bieži vien tieši finanšu trūkumam ir izšķiroša nozīme mērķu sasniegšanā. Balles laikā mēs iepazīstināsim ar diviem ļoti talantīgiem bērniem – 14 gadus veco vijolnieci Terēzu no Jūrmalas daudzbērnu ģimenes un vienpadsmit gadus veco čellistu Reini no Rīgas. Ceru, ka kopā mums izdosies palīdzēt gan viņiem, gan arī daudziem citiem talantīgiem bērniem!”

“Rīgas balle” – ikgadējs starptautisks pasākums, kura galvenie mērķi ir klasiskās Eiropas un tradicionālo Latvijas vērtību atdzimšana, Rīgas un Latvijas popularizēšana pasaulē un, protams, labdarība.

“Rīgas balles” organizatori – biedrība Royal Events.

Projekta norisi atbalsta Rīgas dome un LIVE RIGA.

“Rīgas balli” atbalsta: Porsche Centrs Rīga, Cellarte, Chopard Boutique Riga, Exupery International School, King’S Flowers, Moët & Chandon, Lavazza, Studio Dance Magic, Sajūtu aleja, RV klasika, Venden, Heaven 67, Desertu Studija, WoW Beauty Lounge.

Informatīvie partneri: Lounge FM, Neatkarīgā Rīta avīze, Люблю, VIP Lounge, Titanium.

Uzziniet vairāk par Rīgas balli!

Apmeklējiet Rīgas balles mājaslapu un lasiet vairāk par pasākumu.